Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieska jest pięknym leśnym rezerwatem na terenie Polski i Białorusi. Jest to kompleks leśny gdzie zobaczyć można niespotykaną nigdzie indziej roślinność i świat zwierzęcy.

Puszcza Białowieska jest największą ostoją żubra na świecie. Na terenie Puszczy Białowieskiej został utworzony białowieski Park Narodowy, jest to ciekawe miejsce dla miłośników przyrody i nie tylko. W rejonie Puszczy Białowieskiej można podziwiać cala faunę i florę okolicznych lasów, największą atrakcją tych terenów jest podglądanie stada żubrów w lasach, nigdzie indziej tak popularnego stada nie zobaczycie.

W puszczy Białowieskiej znajduje się także Muzeum Przyrodniczo-Leśne, jest to jedno z najstarszych muzeów w parkach narodowych. Na stałych ekspozycjach zobaczyć można:

 • fazy rozkładu drewna
 • takie oto zbiorowiska leśne: świerczyna bagienna, bór sosnowy, ols, łęg i grąd,
 • historyczne sposoby jakie kiedyś wykorzystywano w Puszczy Białowieskiej, a były to między innymi: bartnictwo, sianokosy, wąskotorowe kolejki leśne i przerób drewna.

W Puszczy Białowieskiej czeka na was wiele ciekawych atrakcji a są to przede wszystkim:

 • Ostoje żubrów
 • Rezerwat pokazowy żubrów
 • park pałacowy

Na terenie puszczy znajduje się także wiele szlaków rowerowych i pieszych.

Szlaki piesze biegną do Dębu Jagiełły i w okolicę Uroczyska Głuszec. Na Wilczym Szlaku znaleźć można bardzo ciekawą ścieżkę Co w lesie piszczy.

 

Witam. Mam na imię Fatima Surmiak i jestem z Poznania. Obecnie mam 26 lat i jeszcze studiuję na kierunku jakim jest architektura wnętrz. Kocham stare kino, ludzi szalonych w pozytywnym słowa znaczeniu, gotować i kuchnie tajską. Uwielbiam długie spacery , literaturę współczesną, podróżować i poznawać nowych ciekawych ludzi. Mam nadzieje iż spodoba wam się mój blog i moje "wypociny" które będę tutaj umieszczać. Serdecznie pozdrawiam. Fatima :)

Buty

Podczas długich wypraw pieszych bardzo ważnym i istotnym elementem są wygodne buty. To dzięki nim podróż może się stać katorga lub też miła wycieczką. Dobór odpowiednich butów jest bardzo ważnym elementem i ma na nas bardzo duży wpływ.

Poniżej moje buty firmy Salomon. Odpowiednio wyprofilowane które w podtrzymują i usztywniają kostkę dzięki czemu chodzenie po górach w tych butach staje się proste i przyjemne.

Ciekawe miejsca które warto zobaczyć:
Okrycie przed deszczem

 

Okrycie przed deszczem jest bardzo ważnym elementem wybierając się na długa pieszą wycieczkę nawet w ciepłe i słoneczne dni. Pogoda bardzo często lubi się zmieniać i dlatego też warto zaopatrzyć się choćby w zwykłą pelerynę która nie zajmuje dużo miejsca bo da się ja bardzo łatwo zwinąć a także nie wiele waży.

Warto poczytać:
 • Niesamowita poznańska wyspa.: Wyspa na Warcie, to coś, co zaskoczy niejednego turystę przebywającego w Poznaniu. To spokojne i klimatyczne miejsce jest świetnym sposobem na oderwanie się od gwaru m...
 • Doskonała noc z dobrą muzyką: Wszyscy miłośnicy Rock And Roll’a powinni znaleźć się na doskonałej imprezie w gminie Władysławowo. Dźwięki świetnej muzyki, cała noc dobrej zabawy to, to, o c...
 • Sezon letni i seanse letnie nad morzem.: Lato w Ustroniu Morskim to czas, kiedy turyści, ale także mieszkańcy dobrze bawią się podczas seansów filmowych oraz literackich nad samym morzem. Dzięki temu...
 • Szalone to mało powiedziane. : Jak zrobić sushi? Podeślę wam przepis, który zrobiłam i powiem wam że juz od miesiąca robię w domu sushi:-))) Były to Makarony Somen na upały :-) Ma...
 • Witam na moim blogu: Niezmiernie miło mi przywitać Was na moim blogu. Będę tutaj opisywać swoje podróże, ciekawe miejsca oraz przemyślenia związane z nimi. Mam nadzieje iż Wam się...
 • Starożytne znaleziska nad morzem.: Stanowisko archeologiczne w Śliwinie obok Rewla jest bardzo często odwiedzane przez turystów. Cały teren dużego znaleziska obejmuje starożytną osadę i pozosta...